O mnie

Nazywam się Emilia Klim.

Jestem Absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a od grudnia 2017 roku realizuję program rezydentury w European Veterinary Dental College, po którym już niedługo mam nadzieję uzyskać tytuł Dyplomaty EVDC w dziedzinie stomatologii weterynaryjnej.

Współprowadzę warsztaty stomatologiczne dla lekarzy weterynarii organizowane w Polsce przez Sekcję Stomatologii PSLWMZ, a za granicą warsztaty w ramach kursów organizowanych przez European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS).

Jestem współautorką i tłumaczem publikacji naukowych z zakresu stomatologii weterynaryjnej.

Chcąc rozwijać się zawodowo regularnie biorę udział w kongresach stomatologii weterynaryjnej organizowanych przez European Veterinary Dental Society, którego jestem członkinią i odbyłam specjalistyczne zagraniczne staże, między innymi w:
– uniwersytecie medycyny weterynaryjnej „vetmeduni” w Wiedniu (Austria)
– klinice dr Brooka Niemca (Dyplomaty AVDC, EVDC w dziedzinie stomatologii weterynaryjnej) w San Diego (California, USA)
– klinice dr Chrisa Vissera (Dyplomaty EVDC, AVDC w dziedzinie stomatologii weterynaryjnej) w Phoenix (Arizona, USA)
– klinice dr Vojtecha Novaka (specjalisty anestezjologa) w Pradze (Czechy)
– klinice dr Janosa Butinara (specjalisty onkologa) w Postojnej (Słowenia)

Jeszcze przed podjęciem studiów na SGGW, ukończyłam higienę stomatologiczną oraz pracowałam w warszawskich klinikach stomatologicznych, dzięki czemu poznałam standardy oraz zasady obowiązujące w stomatologii ludzkiej.
Ukończyłam także wiele kursów oraz szkoleń, zarówno dla lekarzy weterynarii jak i lekarzy medycyny ludzkiej. Jestem członkiem sekcji stomatologii Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt oraz EVDS European Veterinary Dental Society.

Na co dzień najwięcej uwagi i zaangażowania przykładam do pracy klinicznej, niemniej każdą wolną chwilę poświęcam na czytanie specjalistycznej literatury. Prywatnie „jestem uzależniona” od dwóch adoptowanych kundelków: Koki i Hery, a od niedawna realizuję się w roli mamy małego Remka 🙂